Kilka słów o Open365

Wolne oprogramowanie chmurowe

Open365 to zbiór aplikacji, przeznaczonych do zarządzania dokumentami i ich edycji bezpośrednio w przeglądarce. Bazuje na systemie eyeOS, którego ideą było przenieść pulpity użytkowników do chmury, aby mogli się czuć zawsze jak u siebie.

02Moc aplikacji

Menedżer plików, pakiet biurowy LibreOffice obsługujący dokumenty tekstowe (Writer), arkusze kalkulacyjne (Calc) i klasyczne prezentacje multimedialne (Impress), edytor graficzny GIMP oraz klient pocztowy KDE Kontact.

 

06

Ciekawa Alternatywa

W skrócie można powiedzieć, że jest to bezpłatny odpowiednik (zamiennik?) Microsoft Office365 oraz otwarto-źródłowa alternatywa dla Dokumentów i Dysku Google.

Zarządzanie projektami01

Jest również doskonałym narzędziem do zdalnej kolaboracji, ponieważ oferuje nie tylko szybkie udostępnianie plików, ale także posiada wbudowany komunikator i możliwość tworzenia grup dyskusyjnych, podobnych do tych na facebooku, i wreszcie – moduł Personal Wiki, który może posłużyć do tworzenia interaktywnej bazy wiedzy.

open365-syncWieloplatformowość i wygoda

Wymiana plików jest zautomatyzowana dzięki aplikacji Open365 instalowanej na komputerach klienckich – dostępnej dla systemów Windows, MacOS, Linux, Android i iOS – czyli właściwie wszystkie istniejące.

08Bez wad?

Problem oprogramowania o otwartym źródle leży zwykle w kwestii finansowania projektu. Open365 jest na razie niedostępny w wersji polskiej (dostępna wersja angielska i hiszpańska). Jest to jednak prawdopodobnie kwestia czasu, zresztą warto zwrócić uwagę, że w logo pakietu widnieje napis Beta,który niestety kończy działanie 31 października.

10Dla kogo?

Osobiście poleciłbym Open365 każdemu – studentom, uczniom, nauczycielom, rodzinom – do zarządzania czasem, budżetem, pracami domowymi, notatkami. Do celów domowych można zainstalować go sobie na domowym serwerze wymiany plików.05

Dla firm najbardziej bezpiecznym i stabilnym rozwiązaniem byłoby oczywiście utrzymanie systemu we własnej domenie, na własnych lub wynajętych serwerach lub w chmurze.

Aplikacja z pewnością zasługuje na Państwa uwagę.

elevator-music

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *